ZÁKLADNÍ ŠKOLA

KRYRY

Ohlédnutí

  Je to jako včera, kdy jsme stáli na našem novém hřišti a zahajovali další školní rok, pro nás již osmý.  Opět sezení v lavici, psaní, učení. Všednost dnů nám zpestřila exkurze do Škody v Mladé Boleslavi.

  Jak se nám exkurze líbila  a co nás nejvíc zaujalo vyplývá z úryvků našeho domácího úkolu do českého jazyka:

  ......Jako první jsme zamířili do muzea, kde jsme si odložili věci a dostali jsme taková sluchátka, abychom slyšeli, co nám průvodce bude říkat, protože místo překřikování mluvil do mikrofonu, který měl nasazený na hlavě....

  .....viděli jsme vznik výroby od jízdního kola, kterým to začalo, přes první vůz a ž po Kodiaqu...

  ....nejvíc se mně líbila Škoda 200RS, která měla v té době neuvěřitelných 163 KW. A také Škoda 125L, v které jsem trávil první 3 roky mého života....

  ....škola je veliká, má mnoho tříd a dílen. Nejvíc se mně líbilo v lakovně, kde stříkali auta a pak v jedné dílně, kde vyráběli modely aut a rozbírali stará auta....

  .....Ve škole se mně nejvíc líbila jídelna. Ta byla neuvěřitelná, vypadala jako restaurace. Ten výběr jídel!...

  .... zajímavé to bylo i ve fabrice. Nejdřív nám ukázali, jak se lisují plechy. Z velkého plátu nakonec vylezly dveře Octavie. Pak nás zavedli na"linku". Na běžícím pásu byla rozdělená auta a zaměstnanci do nich něco montovali. Nad pásem byla světelná tabule, která ukazovala kolikátý vůz za den montují....

  .... nejvíc jsme se vyřádili v muzeu, do kterého jsme se mohli vrátit. Vyzkoušeli jsme si všechna vystavená auta včetně Kodiaqu. Mohli jme v autech sahat na všechny "páčky", jen jsme nes měli odjet. Bylo to boží....

  Tak to jsou naše postřehy z exkurze ve Škodovce v Mladé Boleslavi.

Fotogalerie

fotogalerie