ZÁKLADNÍ ŠKOLA

KRYRY

DVA MĚSÍCE S KNIHOU

aneb čte si celá škola

  14. února byl v naší škole zahájen projekt, který bude zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti, na podporu vztahu dětí ke čtení a ke knize.

  Protože tento den je Mezinárodním dnem darování knihy, děti si nejdříve vzájemně darovaly knihy s věnováním a potom se účastnily společného setkání v tělocvičně, které připravili žáci deváté třídy. Přivítali své spolužáky, vysvětlili smysl a význam darování knihy, seznámili ostatní s průběhem projektu.

  V druhé části pozvali k sobě prvňáčky, aby jim darovali jejich první knihu s pohádkou. Další hodinu se spolu opět setkali, knihy si společně prohlíželi, četli, povídali o pohádkách, o ilustracích a potom si každý prvňáček se svým deváťákem zhotovil záložku do knížky.

  Tento den proběhl v klidné a příjemné náladě a doufáme, že i následující dva měsíce, kdy budeme věnovat zvýšenou pozornost knihám, přinese zajímavé zážitky.

Fotogalerie

fotogalerie