Úvod > Žáci > Třídy > Školní rok 2023/24 > 8. třída > Zápis

Zápis

Zápis budoucích prvňáčků do prvních tříd školy v Kryrech se stal událostí plnou radosti a zábavy.

Dne 3. dubna 2024 se tato významná událost odehrála za účasti školy, žáků a jejich rodičů. Přípravy na příchod nových žáků byly pečlivě promyšlené.

Osmý ročník se postaral o originální program, kterým bylo šmoulí putování. Tato interaktivní trasa obsahovala sedm stanovišť, kde se budoucí prvňáčci setkávali s různými úkoly. Šmoulové, jako průvodci této cesty, udělovali budoucím žáčkům razítka do jejich žákovského průkazu za každý splněný úkol. Když přišli do školy, byli vítáni Taťkou Šmoulou a Azraelem, kde si budoucí žáci vybrali své první žákovské průkazy, které pro ně připravili žáci z 5. ročníku. Tyto průkazy byly klíčem k účasti v šmoulím putování a plnění úkolů. Od zavazování tkaniček po přiřazování barev k různým předmětům, úkoly byly nejen zábavné, ale také učily důležité dovednosti. Šmoulí putování vrcholilo v knihovně, kde měli žáci možnost pod dohledem Šmoulinek nakreslit svůj vlastní obrázek, který následně předložili při samotném zápisu.

Zápis probíhal ve dvou třídách, kde na budoucí žáky čekalo příjemné překvapení v podobě drobných dárečků.

Celkem se do prvních tříd přihlásilo 24 nadšených a připravených žáků, kteří tak zahájili svou vzdělávací cestu s nadějí a radostí. Tato událost nejen posílila komunitní pouta ve škole, ale také ukázala důležitost zábavného a interaktivního přístupu k vzdělávání od samého počátku.

Mgr. Miroslava Dušková